19 Maja – Międzynarodowy Dzień Lekarza Rodzinnego

Drodzy Lekarze Rodzinni,

Koleżanki i Koledzy,

Z okazji Światowego Dnia Lekarzy Rodzinnych przypadającego 19 maja chciałbym życzyć Wam, dużo sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Medycyna Rodzinna to najtrudniejsza specjalizacja dla lekarza chcącego wykonywać ją dobrze, a najłatwiejsza dla tego, który wykonuje ją niedbale.  Życzę, aby nikomu z nas nie zabrakło sił i motywacji w codziennej pracy z pacjentami, rozumieniu ich problemów, udzielaniu wsparcia całym rodzinom,  współdziałaniu ze specjalistami. Chciałbym też podziękować wszystkim Lekarzom Rodzinnym w Polsce za wytężoną służbę na rzecz podopiecznych.

Amanda Howe – Prezydent Światowej Organizacji Lekarzy Rodzinnych (WONCA) z okazji jutrzejszego święta również skierowała przesłanie do lekarzy rodzinnych. Zobacz:

WONCA President’s message for World Family Doctor Day

Przy okazji naszego święta przypomnę, iż w bieżącym roku obchodzimy 25-tą rocznicę powstania Medycyny Rodzinnej w naszym kraju. Z tego powodu wyrażę nadzieję, iż przygotowywana ustawa o podstawowej opiece zdrowotnej stworzy warunki dla jeszcze lepszego funkcjonowania tego poziomu opieki zdrowotnej, ale także ułatwi pracę lekarzy rodzinnych i przyczyni się do zwiększenia chętnych decydujących się rozpocząć specjalizację w tej dziedzinie.

Życzę wszystkiego najlepszego,

Dr hab. med. Tomasz Tomasik

Prezes KLRwP

wpChatIcon