MLR w Porto – relacja Joanny Alksnin – lekarki ze Szczecina

Kilka dni temu młodzi lekarze rodzinni z Polski mieli niezwykłą przyjemność przenieść się na kilka dni do słonecznej Portugalii. Powodem podróży nie była tylko chęć wyrwania się z szaroburej Polski , ale niezwykła okazja, aby ponownie stać się częścią wyjątkowego wydarzenia.

Młodzi Lekarze Rodzinni z Portugalii , podjęli się zorganizowania V Forum VdGM – co kryje się pod tym tajemniczym skrótem – Vasco da Gamma Movment.

Wielu z Was mogło już słyszeć o naszym stowarzyszeniu – Młodzi Lekarze Rodzinni, ale może nie wszyscy zdajecie sobie z sprawę z tego, że jesteśmy częścią tej właśnie organizacji. VdGM zrzesza wszystkich Młodych Lekarzy Rodzinnych z całej Europy.

Wspólnie tworzymy sieć pasjonatów naszego zawodu, wymieniamy się doświadczaniami, wspólnie uczymy, ale też świetnie bawimy. Uczestnicząc w tych spotkaniach tworzymy nowe znajomości oraz przyjaźnie. Od kilku lat stałymi punktami działalności VdGM jest Forum – do tej pory odbyło się w Barcelonie, Dublinie, Jeruzalem, Strasburgu oraz w Porto oraz Prekonferencja organizowana przed główną konferencją WONCA Europe. Po za tymi dwoma największymi imprezami, VdGM organizuje wiele wymian i krajowych konferencji, podczas, których mamy możliwość obserwowania pracy naszych kolegów w innych częściach Europy.

Gorącą zachęcam Was do wzięcia udziału w jednej z tych aktywności, ale lojalnie ostrzegam – kto raz złapie już VdGM wirusa – już nigdy się go nie pozbędzie!

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nikt nawet tego nie próbuje robić.

Hasłem przewodnim V Forum w Porto było: Stronger Together i z tym przesłaniem oraz mnóstwem pozytywnej energii wróciłyśmy do domu. Przed nami niezwykłe wyzwanie jakim jest zorganizowanie prekonferencji w Krakowie, ale przecież – razem jesteśmy silniejsi!

Więcej informacji na temat VdGM znajdziecie tutaj http://vdgm.woncaeurope.org/

Aby wyjechać się na wymianę – najbliższe odbędą w Madrycie, Barcelonie oraz w Tel Avivie – zgłoście się do naszego koordynatora wymian – kasia.trybucka.vdgm@gmail.com

Joanna Alksnin (Szczecin)

 

wpChatIcon