Komunikacja w medycynie – warsztaty dla studentów medycyny

Zainwestuj swój czas. Zgłoś się na SAE – rozwiniesz swój potencjał. SAE to wakacje, po których nie będziesz już taki sam. Wspólnie postawmy znak równości pomiędzy wiedzą medyczną a kompetencjami komunikacyjnymi lekarzy!

Klinika Komunikacji to grupa lekarzy, prawników i psychologów. Najważniejsza jest dla nas ROZMOWA. Wierzymy, że od niej wszystko się zaczyna. Jedna dobra rozmowa potrafi wiele zmienić w relacji lekarz-pacjent. Kontynuując projekt patrona naszej fundacji – księdza Jana Kaczkowskiego, stworzyliśmy Sopocki Areopag Etyczny.

Postanowiliśmy zacząć od początku, od studentów, którzy chcą i mogą zmienić przyszłość. Ucząc dobrej rozmowy i przekazując wiedzę oraz wartości, które są nam bliskie, chcemy kształtować sposób myślenia przyszłych specjalistów. Takich, którzy chcą pracować inaczej i chcą być NOWOCZESNYMI lekarzami.

Przyjeżdżając na tygodniowy pobyt w Sopocie, Trójmiejskiej stolicy młodych, posłuchasz wykładów profesjonalistów zajmujących się tematem komunikacji w medycynie, doświadczysz rozmowy poprzez praktyczne warsztaty z aktorami (m.in. z Katarzyną Figurą) oraz poczujesz wiatr we włosach pływając na desce po sopockich wodach 🙂

Dlaczego Ty?

Ważne jest, aby to właśnie przyszli lekarze rodzinni wzięli udział w naszej inicjatywie. To właśnie oni są pierwszym, a często także i ostatnim kontaktem pacjenta z lekarzem. To czyni tę pracę trudną i obciążającą. Znajomość technik rozmowy z pacjentem, zadbanie o siebie, umiejętność dobrej, wspierającej współpracy z personelem jest podstawą czerpania satysfakcji i czyni pracę łatwiejszą.

Ponad to przedstawimy także światowe trendy w kształceniu kompetencji komunikacyjnych oraz innowacje w podejściu do komunikacji w medycynie.

Zgłoszenie przyjmujemy do 15 lipca pod linkiem: https://fundacjakaczkowskiego.org/sopocki-aeropag-etyczny/zgloszenie/

 

 

wpChatIcon