Komunikat Prezesa ZOW KLR w/s szczepień p/COVID

Lekarze Rodzinni  Koleżanki i Koledzy,

Aktualnie personel medyczny, w tym POZ może zgłaszać się do szczepień p/COVID do szpitali węzłowych. Podmioty, które zgłosiły się do szczepień będą mogły zaszczepić swój personel  w swoich przychodniach, ale będzie to w terminie późniejszym, w kolejnym etapie. Nie ma też wiedzy o rodzaju szczepionki w poszczególnych etapach.  

Podmioty, które się nie zgłosiły do realizacji szczepień p/COVID będą mogły to jeszcze zrobić, bo będzie  ponowny nabór. Zachęcam do zgłaszania, część wymogów zniesiono ( m.in. 180 osób na tydzień, 5 dni w tygodniu), inne – konieczność zespołu wyjazdowego jest ciągle dyskutowany, być może samorządy będą pomagały w dowożeniu pacjentów. Generalnie wszystko jest organizowane w pośpiechu i rozumiem  niepokój kolegów, ale jako lekarze POZ powinniśmy umożliwić swoim pacjentom szczepienie w swoich przychodniach. Im więcej będzie punktów szczepień tym bardziej będziemy mogli szczepić tylko swoich zdeklarowanych pacjentów.

Podsumowując, zachęcam do szczepień, zarówno lekarzy, jak również proszę o stworzenie warunków do szczepień dla pacjentów.

Przypominam, że powszechne choroby zakaźne udało się wyeliminować skutecznie tylko dzięki szczepieniom.

Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz powrotu do normalności w Nowym Roku 2021

Wiesława Fabian

wpChatIcon